REKLAMA
Znaleziono 903 wyników
[Dolny Śląsk] Rembor General rozbuduje fabrykę niemieckiej firmy Wezi-tec w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Rembor General rozbuduje fabrykę niemieckiej firmy Wezi-tec w Legnicy
Rembor General z Tomaszowa Mazowieckiego został generalnym wykonawcą rozbudowy fabryki niemieckiego...
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicy
Na początku października br. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową zakładu OLE2 GKN Drivel...
L.O.M. AR  Serwis Auto – Handel Arkadiusz Kroczekfirma
Pokaż firmę
L.O.M. AR Serwis Auto – Handel Arkadiusz Kroczek
Mysłowice, Mikołowska 54
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEMartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Ruszyła budowa wielkiej fabryki baterii koreańskiego LG CHEM
Ruszyła zapowiadana od pewnego czasu, wielka koreańska inwestycja pod Wrocławiem. Na jednej z działe...
[Kraków] Konflikt z samochodami na trasie tramwaju do Górki Narodowejartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Konflikt z samochodami na trasie tramwaju do Górki Narodowej
Trasa nowej linii tramwajowej będzie mieć około pięciu kilometrów. Inżynierowie z Politechniki Krak...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwajartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przedstawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkoliz...
W Opolu powstanie nowy hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu powstanie nowy hotel [WIZUALIZACJE]
W Opolu powstanie nowy hotel. Sieć polskich hoteli DeSilva rozpoczęła budowę swojego drugiego obiektu w Opolu. W pierwszym etapie powstaną 129 dwuosobowe pokoje a w kolejnym 81 – informuje serwis opolska360.pl. W Opolu działa już DeSilva Premium, należy do niej też hotel pod accorowską marką Mercure.
Od 1 stycznia 2025 r. wracają opłaty za przejazd autostradą A1 Gdańsk – Toruńartykuł
Pokaż artykuł
Od 1 stycznia 2025 r. wracają opłaty za przejazd autostradą A1 Gdańsk – Toruń
Od 1 stycznia 2025 roku kierujący samochodami osobowymi i motocyklami będą znowu musieli płacić za przejazd autostradą A1 – informuje zarządca trasy, spółka Gdańsk Transport Company. Zwolnienie z opłat od Rusocina do Nowej Wsi obowiązywało od września 2023 roku.
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych unijnego dofinansowania dla PKP Intercity
Dzięki podpisanym aneksom do umów o dofinansowanie kolejowa spółka otrzyma z Unii Europejskiej łącznie miliard złotych.
Olsztyn Główny od czerwca ze wszystkimi peronami [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Olsztyn Główny od czerwca ze wszystkimi peronami [FILMY+ZDJĘCIA]
Od niedzieli 9 czerwca podróżni na Olsztynie Głównym wsiądą do pociągów z nowych peronów 1 i 2. Stacja będzie miała komplet czterech peronów i nowych torów. Nowością będzie dodatkowa krawędź peronowa na wydłużeniu peronu 1, skąd będą odjeżdżać pociągi w kierunku Szczytna. Inwestycja za kwotę 423 mln zł netto współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Budimex zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGOartykuł
Pokaż artykuł
Budimex zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGO
PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji i Budimex S.A. 4 września 2024 roku podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu, podpisały List Intencyjny w sprawie zatrudniania pracowników PKP CARGO S.A. Budimex S.A. to jedna z największych polskich firm budowlanych działająca również na rynkach międzynarodowych w różnych gałęziach gospodarki. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP CARGO S.A. będzie realizowany w najbliższych tygodniach i obejmie do 100 osób w grupach zawodowych, w których Budimex S.A. prowadzi rekrutacje.
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągiartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują następne nowe pociągi
Na Dolnym Śląsku trwa kolejowa rewolucja. W środę 26 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano umowę na dostawę kolejnych 10 pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Zakup nowych pojazdów z bydgoskiej fabryki Pesa pozwoli KD na polepszenie oferty dla podróżnych na liniach niezelektryfikowanych.
Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu powstanie nowa, wielka śródmiejska dzielnica. Zakończono weryfikację założeń projektowych dla Wolnych Torów w centrum stolicy Wielkopolski. Nowa koncepcja zakłada powstanie zielonej, śródmiejskiej dzielnicy, która połączy Łazarz i Wildę.
Grand Bulwarinwestycja
Pokaż inwestycję
Grand Bulwar
Szczecin, Międzyodrze-Wyspa Pucka, Bulwar Gdański 9
Grupa Muszkieterów otworzyła nowy sklep sieci Bricomarché w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Muszkieterów otworzyła nowy sklep sieci Bricomarché w Wielkopolsce
Grupa Muszkieterów kontynuuje ekspansję sieci sklepów Bricomarché w Polsce. Czarnków (woj. wielkopolskie) dołączył do grona miast z własnym Bricomarché. Nowa placówka sieci „dom i ogród”, działającej w ramach Grupy Muszkieterów, została otwarta 28 maja 2025 roku przy ul. Gdańskiej 44. Sklep oferuje mieszkańcom szeroki wybór produktów budowlanych, dekoracyjnych i ogrodniczych, nowoczesne udogodnienia zakupowe oraz fachowe wsparcie. Za inwestycję odpowiadają Jacek i Beata Paszke – doświadczeni przedsiębiorcy od lat związani z marką Bricomarché.
Wrocław: Więcej myjni samochodowych na Maślicach. Kolejna ma stanąć obok nowo powstałejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Więcej myjni samochodowych na Maślicach. Kolejna ma stanąć obok nowo powstałej
Obiekt usługowy ma się znaleźć pomiędzy stawem Królewieckim a Biedronką. Jedna myjnia samochodowa ju...
[mazowieckie] MLP Group przedłuża umowę z Kongsberg Automotive Sp. z o.o.artykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] MLP Group przedłuża umowę z Kongsberg Automotive Sp. z o.o.
Firma Kongsberg Automotive przedłużyła umowę najmu w parku MLP Pruszków I. Łączna powierzchnia produ...
[Wrocław] Austriacki Baumit przenosi polską centralę do biurowca Perydotartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Austriacki Baumit przenosi polską centralę do biurowca Perydot
Polski oddział austriackiej firmy Baumit – jednego z wiodących producentów chemii budowlan...
Poznań: Na Głuszynie powstaną nowe ogródki działkoweartykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Na Głuszynie powstaną nowe ogródki działkowe
Niezagospodarowany teren na ul. Przy Lotnisku zyska nową funkcję. Na niemal 46 tys. mkw. powstaną no...
Rząd odblokowuje inwestycje w elektrownie wiatroweartykuł
Pokaż artykuł
Rząd odblokowuje inwestycje w elektrownie wiatrowe
Rząd przyjął przełomowy projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe. To krok milowy w rozwoju odnawialnych źródeł energii, który pozwoli na budowę nawet 10 GW nowych mocy do 2030 roku. Dzięki zmianom potencjalna powierzchnia pod inwestycje wzrośnie o 26%, a lokalne społeczności zyskają realne korzyści – tańszą energię, nowe miejsca pracy i wpływy do budżetów gmin.
REKLAMA